Kamieniem ukarała kierowców za złe parkowanie (video)

60-letnia zielonogórzanka, zamiast zadzwonić na policję, postanowiła na własną rękę ukarać parkujących na chodniku kierowców. Auta przeszkadzały jej, bo nie mogła swobodnie przejść. Wzięła więc do ręki ostry kamień i przejechała po karoserii kilku z nich. Miała jednak “pecha”, bo jej wyczyn nagrała kamera zainstalowana w jednym z pojazdów. Straty przez nią spowodowane wyceniono na prawie 10 tysięcy złotych. Kobiecie groziło nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, ale dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem.

Reklama

Sprawę zniszczonego samochodu zgłosiła jedna z zielonogórzanek, której starsza pani uszkodziła auto. Zgłaszająca poinformowała, że kamera zainstalowana w jej samochodzie nagrała wizerunek sprawczyni, a także to jak uszkodziła jeszcze inne pojazdy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że w podobny sposób uszkodzone są w sumie trzy samochody.

Mundurowi zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących. To ;60-letnia zielonogórzanka. Po zatrzymaniu próbowała tłumaczyć policjantom dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

Właściciele uszkodzonych aut wycenili straty na blisko 10 tysięcy złotych. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

Przestrzegamy przez samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców popełniających wykroczenia. Jeśli parkują w miejscach niedozwolonych lub utrudniają czy też blokują ruch na chodnikach, należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić takie wykroczenie Policji. Jeśli natomiast notorycznie dochodzi do takich sytuacji, zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i za pomocą Internetu poinformowania policjantów o nieprawidłowym parkowaniu lub innych zachowaniach niezgodnych z prawem – podsumowuje podinspektor Małgorzata Stanisławska.

ZOBACZ TAKŻE:

Kierowca potrącił psa, właściciel… poszedł do domu

Źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *