Jeśli Twój ex to prawdziwy gad, ten konkurs jest dla Ciebie! ;-)

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest (…) nie unosi się gniewem, nie pamięta złego – głosi biblijny hymn o miłości. Ale co za dużo to niezdrowo. Jeśli Wasi exowie dopiekli Wam do żywego, bo byli podstępni i źli niczym biblijny wąż, to dobrze się składa. Zoo w Sydney zaproponowało niezwykły walentynkowy konkurs – nazwanie imieniem swojej byłej lub swojego byłego jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie Pseudonaja Textilis.

Reklama

Ten gad nie ma polskiej nazwy, ale w języku angielskim nazywany jest brązowym wężem wschodnim (Eastern Brown snake). Te zwierzęta odpowiadają za ok. 60 procent śmiertelnych ugryzień węży w Australii.

Aby wziąć udział w konkursie, należy uzasadnić, dlaczego to właśnie Wasz ex zasługuje na taki “wątpliwy” zaszczyt. Trzeba także wpłacić darowiznę w wysokości jednego dolara, która trafi na konto fundacji WILD LIFE, która zajmuje się ochroną australijskiej przyrody.

Jeśli nie macie szczęścia w miłości, to ten konkurs jest dobrym powodem, aby mimo wszystko świętować w Walentynki– powiedział serwisowi Mashable dyrektor australijskiego zoo Mark Connolly.

Nietypowy konkurs kończy się o 23:59 w dniu 13 lutego 2019 roku (pamiętajcie o różnicy czas), a zostanie rozstrzygnięty w Walentynki. Zwycięzca otrzyma specjalny certyfikat i będzie mógł przez cały rok za darmo odwiedzać gada.

ZOBACZ TAKŻE:

Złapał jadowitego węża gołymi rękoma. Tłumaczył, że chciał mu pomóc (video)

Przeżyła Mozarta, francuską rewolucję, czy lądowania na księżycu

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *