Upadek, który najprawdopodobniej uratował mu życie (video)

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Na filmiku widać chłopca, który wbiega na pasy, nie rozglądając się na prawo i lewo czy coś nie nadjeżdża. Na szczęście potyka się i upada. To go uratowało, bo nadjeżdżający samochód miałby niewielkie szansę, aby się zatrzymać. Małopolscy policjanci podkreślają, że to zdarzenie powinno być przestrogą przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze, zarówno dla kierujących jak i pieszych.

Reklama

Jak podkreślają mundurowi, warto zwrócić uwagę na zachowanie chłopca, który nie stosując się do przepisów o ruchu pieszych próbował przebiec na drugą stronę jezdni. Wbiegł on na przejście dla pieszych zza przeszkody, nie rozglądając się czy coś nie nadjeżdża. W ostatniej chwili uniknął potrącenia przez samochód.

Kierowca białego vana również powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia. Z wysokiej szoferki mógł zobaczyć wbiegającego chłopca, a nawet nie zareagował

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców, opiekunów oraz pedagogów aby uczulali najmłodszych uczestników ruchu drogowego na takie zagrożenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Kierowca nie zaciągnął ręcznego! O włos od prawdziwej tragedii! (video)

 

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

2 komentarze dla tekstu: “Upadek, który najprawdopodobniej uratował mu życie (video)”

  1. Byłem zachwycony że wszedłem na ten wpis w sieci. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Powinienem dać lajka za Twoją pracę . Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często odwiedzał by zobaczyć nowe artykuły.

  2. W czasie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twoje działania . Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej wpadał aby zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *