Aby pies nie był Twoim panem (video)

Jeśli kochasz swojego psa, ale jego szczekanie, gryzienie i niewłaściwe zachowania doprowadzają cię do szału, nie musisz do razu panikować! Nie każdego stać na profesjonalny trening szczeniaka. Na szczęście jest wiele rzeczy, których możesz nauczyć go samodzielnie. Aby upewnić się, że to nie pies jest twoim panem, obejrzyj film “1o prostych sposobów na wytresowanie szczeniaka”  kanału Jasna Strona i dowiedz się, co robić, a czego nie, trenując swojego zwierzaka.

Reklama

Szczenięta mogą być czasem wyzwaniem dla nowych właścicieli (a nawet i dla tych doświadczonych!), ponieważ każde z nich ma własny zestaw zachowań i indywidualne cechy osobowości. Mimo że czasem psy potrafią napsocić, to jednocześnie mogą stać się fantastycznym członkiem rodziny.

* Krzycząc, ryzykujesz zerwanie unikalnej więzi łączącej cię z pupilem. Psy bardzo wyczuwają ludzkie nastroje, więc kiedy podnosisz głos, możesz go zestresować i sprawić, że będzie się bał.

* Wielkie, wpatrujące się w ciebie słodkie oczy szczeniaka mogą odwieść cię od reagowania, kiedy jest on niegrzeczny. Musisz być jednak stanowczy, by nauczyć go właściwego zachowania.

* Używanie przemocy nie jest dobrym rozwiązaniem podczas tresury psów. Takie zachowanie uczy tylko psa strachu przed właścicielem i straci on do ciebie zaufanie.

* Następnym razem gdy hałaśliwe szczekanie twojego psa doprowadzi cię do szału lub gdy będzie on bawić się zbyt agresywnie z innym zwierzakiem, po prostu włóż go do klatki dla psów lub umieść w nudnym dla niego miejscu.

* Więcej informacji znajdziecie na filmie.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie tylko dla miłośników kotów (video)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *