Maluje ustami od trzydziestu czterech lat (galeria prac)

Preferowaną techniką Katarzyny Warachim jest olej na płótnie i na papierze. Rzadziej używa akwareli. Ulubione motywy artystki to: klauni, Pierroty, kwiaty, motyle, ostatnio akt i abstrakcja. Oprócz malarstwa interesuje się również teatrem i literaturą.

Reklama

Artystka urodziła się w 1970 roku w Gliwicach, gdzie mieszka do dziś. W wieku 10 lat uległa wypadkowi, w wyniku którego stała się osobą niepełnosprawną. Od tamtej pory ma niedowład czterokończynowy i porusza się na wózku. Jest jednak osobą bardzo aktywną. Ukończyła Teatrologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Podyplomowe Studia na kierunku Psychologia Zachowań Społecznych oraz Podyplomowe Studia Dziennikarskie na tymże Uniwersytecie.

Otrzymała wiele nagród na konkursach poetyckich i literackich. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice dla Młodych Twórców Kultury, w 2017 roku otrzymała tytuł “Lady D.” , “Gliwiczanin Bez Barier” oraz była finalistką plebiscytu Gliwicka Diana. Opublikowała kilka opowiadań. Autorka trzech tomików wierszy: “…jedna wielka zależność”, “Jesteśmy wśród was”, “białoczarne – czarnobiałe” (razem z Ireneuszem Słabickim). Wystawiała swoje obrazy na wystawach krajowych i zagranicznych (między innymi Praga, Hamburg, Kaliningrad, Budapeszt).

1 lutego o godzinie 18 w Galerii “na6” w Gliwicach odbędzie się wernisaż wystawy jej malarstwa z cyklu “Cheeselle”. Ekspozycję będzie można oglądać do 28 lutego, wstęp wolny.

Cykl Cheeselle to opis erotycznej wędrówki uwięzionej w dziurawej ektoplazmie młodej kobiety. Jest to bez wątpienia porte image autorki obrazów, która portretuje się w nich symbolicznie w namalowaniu atroficznie zredukowanych dłoni, nieprzedstawianiu nóg – obszarów niepełnosprawności. Tytuły obrazów są pewną wskazówka, ale raczej w sensie bardzo ogólnym, morza, pszczół i ”bomb” możemy się domyślać jedynie w stanie duszy artystki – stwierdza doktor Jerzy Domino, historyk sztuki.

Więcej zdjęć pracy artystki znajdziecie na stronie FB Katarzyny WarachimWydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami 

ZOBACZ TAKŻE:

Stuletni aparat i młodsze niemal o 90 lat dziecko. Efekt to niezwykłe zdjęcia

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *