Pierwsza w Polsce siłownia tylko dla dzieci

80 procent polskich dzieci jest nieaktywnych fizycznie, wiele z nich ma problem z nadwagą, a nawet otyłością. Alternatywą może być siłownia, która została stworzona specjalnie z myślą o nich. Ma poprawić nie tylko sprawność młodych ludzi, ale przede wszystkim ich zdrowie. W ofercie pojawiają się propozycje zarówno dla dwulatków jak i nastolatków.

Reklama

Naszą misją jest zmiana życia dzieci na lepsze – chcemy, aby były zdrowe, sprawne, aktywne i pewne siebie. Sposób w jaki kształtujemy ich przyszłe życie, polega na wprowadzeniu zmian w łatwy, przystępny i przyjazny sposób. Wszystkie nasze działania pozostają w zgodzie z rozwojem ontogenetycznym dzieci, ale także ich możliwościami i zapotrzebowaniem zarówno fizycznym jak i mentalnym – podkreślają twórcy w Fit-Kids Centrum Aktywnego Dziecka.

W trakcie zajęć instruktorzy dbają o prawidłową postawę i wzorce ruchowe dzieci, używając specjalistycznego sprzętu wyposażonego w czujniki dźwiękowe i świetlne, które pozwalają w pełni kontrolować poprawność wykonywanego ćwiczenia. Wszystkie maszyny odwzorowują naturalne ruchy wykonywane w trakcie życia codziennego – podnoszenie, ściąganie, wypychanie, przyciąganie czy wstawanie.

Aż 80 procent polskich dzieci jest nieaktywnych fizycznie

Zajęcia dla dzieci podzielone są na trzy grupy wiekowe: dla maluchów w wieku 2-6 lat, 6-12 oraz nastolatków powyżej 12. roku życia. W pakietach znajdziemy zajęcia tematyczne, a także programy specjalne, które ukierunkowane są np. na utratę wagi ciała czy skorygowanie postawy – po konsultacji z fizjoterapeutą.

ZOBACZ TAKŻE:

75 procent dzieci po pierwszym roku życia je zbyt dużo cukru

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *