Podróż życia na wyciągnięcie ręki

Masz pomysł na ciekawą wyprawę albo marzysz o wędrówce w nieznane? Jeśli masz mniej niż 35 lub więcej niż 65 lat, zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi.  Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia. Zwycięzcy otrzymają po 15 tysięcy złotych.

Reklama

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów każdego roku przyciągają tłumy ludzi. Są wśród nich globtroterzy i ci, którzy dopiero chcą zacząć odkrywać świat. Tegoroczna edycja wystartuje 8 marca i potrwa do 10 marca. Ostatniego dnia imprezy podróżnikom, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze, wręczane są nagrody. Doceniani są też młodzi, ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw.

Nagroda im. Andrzeja Zawady przyznawana jest właśnie młodym i ambitnym ludziom. Dzięki niej realizują oni swoje podróżnicze marzenia. O tę nagrodę powalczyć mogą osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach. Laureaci dostają statuetkę, ale nie tylko. Zwycięzca otrzymuje 15 tysięcy złotych wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

Seniorzy w podróży

Wyjątkowa nagroda czeka również na podróżniczych nestorów. Od 2017 roku o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń, mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie analogiczne do Nagrody im. Andrzeja Zawady. Tu jednak projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. O zwycięstwie również decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie, podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni, prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu. Również i w tym przypadku prezydent Gdyni wspiera podróżników seniorów nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych, która jest przeznaczona na realizację opisanej w zgłoszeniu projektu.

W ubiegłym roku Nagrodę im. Andrzeja Zawady otrzymał Tomasz Owsiany na realizację projektu podróży reporterskiej do Gujany Francuskiej. Nagroda Wiecznie Młodzi powędrowała natomiast do Lecha Flaczyńskiego na wyprawę na Makalu.

Podróżnicy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 31 stycznia br. Szczegóły znajdziecie tu.

ZOBACZ TAKŻE:

Łódź – miasto pełne życia i warte zobaczenia (galeria)

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *