Seniorzy bohatersko odparli atak młodego bandyty

29-latek wtargnął do mieszkania starszego małżeństwa z Czarnego Boru w województwie dolnośląskim i zażądał od nich pieniędzy. Bezczelny bandyta liczył na łatwy zarobek i bardzo się zdziwił. Seniorzy nie mieli bowiem zamiaru spełnić żądań napastnika, ale bohatersko odparli jego atak, wykorzystując do tego… kulę ortopedyczną.

Reklama

–  W minioną sobotę przed godziną 21 29-letni mężczyzna wtargnął do mieszkania starszego małżeństwa z Czarnego Boru i używając przemocy zażądał od nich pieniędzy. Pomimo choroby, 76-letni mężczyzna bohatersko odparł atak napastnika, wykorzystując do tego własną kulę ortopedyczną. Oszołomiony przestępca uciekł z miejsca zdarzenia z rozciętym łukiem brwiowym, jednak długo nie cieszył się wolnością– podkreśla Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.

Na podstawie wstępnego rysopisu podanego przez poszkodowanych, sprawca od razu został wytypowany przez policjantów z komisariatu w Boguszowie-Gorcach, a następnie po kilkudziesięciu minutach zatrzymany w swoim mieszkaniu w Grzędach. Za siłowe wtargnięcie do mieszkania oraz usiłowanie rozboju, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Choć nic im nie brakowało, seniorki postanowiły „dorobić” do emerytury (foto)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *