Dziesięć podróży na Księżyc, 91 obwodów Ziemi

W ciągu 365 dni krakowianie i turyści pokonali najbardziej ekologicznym pojazdem w Krakowie niemal cztery miliony kilometrów sięgając po miejski rower prawie milion razy. Drugi pełny rok działalności krakowskiego jednośladu miejskiego znów był rekordowy.

Reklama

2018 rok  zapisze się w historii Krakowa jako najbardziej rowerowy w historii. W ślad za modą na jednoślad, rekordowe wyniki przedstawia BikeU, operator systemu miejskiego Wavelo. Najnowocześniejszy rower w Polsce w przeciągu całego roku zanotował aż 987 203 wypożyczenia, o 200 tysięcy więcej niż w 2017 roku.

To dowód na to, że w Krakowie następuje komunikacyjna ewolucja. Dzięki naszej całorocznej ofercie rower staje się realną alternatywą dla innych środków komunikacji, szczególnie dla samochodów –podkreśla Albert Wójtowicz, dyrektor projektu Wavelo.

Jak pokazują statystyki, krakowski rower miejski wykorzystywany był średnio ponad trzy tysiące razy dziennie. W rekordowych okresach – przy sprzyjającej pogodzie – 1500 rowerów Wavelo wypożyczano nawet 7700 razy w ciągu doby.

W ciągu roku “wavelowicze” pokonali łącznie ponad 3 636 529 kilometrów. To równowartość niemal dziesięciu podróży na Księżyc czy 91 obwodów Ziemi. Średnio rowery Wavelo pokonywały niemal 10 tysięcy kilometrów dziennie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wymyślił jak jechać rowerem i bezpiecznie odmawiać różaniec

Fot. główne Wavelo, źródło Krakow.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *