Nawyki, które większość ludzi błędnie uznała za nieszkodliwe (video)

Zapewne wiecie, że chodzenie późno spać, palenie papierosów i objadanie się są niezdrowe. Istnieje jednak wiele przyzwyczajeń, o których w życiu nie pomyślelibyście, że stanowią zagrożenie dla zdrowia. Czy zdajecie sobie sprawę, że możecie wylądować w szpitalu, jeśli powstrzymujecie kichanie? Albo że żucie gumy potrafi zakłócić Waszą zdolność koncentracji? A wiecie, że gorący prysznic może spowodować ból głowy?

Reklama

Jasna Strona stworzyła listę nawyków, które są niebezpieczne dla zdrowia, choć pozornie wydają się nieszkodliwe.

* Wyobraźcie sobie, że próbujecie strzelić z pistoletu, który ma zatkaną lufę. To samo dzieje się w waszych nosach. Cała moc kichnięcia cofa się i może przez to nadwyrężyć wasz słuch, podnieść ciśnienie krwi czy uszkodzić przełyk.
* Dentyści nie lubią wykałaczek. Nie są co prawda niebezpieczne dla szkliwa, ale stanowią zagrożenie dla dziąseł.
* Spanie twarzą do poduszki może być szkodliwe. W tej pozycji ciężko się oddycha, szyja znajduje się w nienaturalnej pozycji, pogarsza się krążenie krwi, a wasze kręgi szyjne narażone są na uszkodzenia.
* Lubicie nasiona słonecznika? A czy łuskacie je zębami? Odpowiedź twierdząca oznacza, że wasze zęby i woreczek żółciowy są w niebezpieczeństwie. Właściwym sposobem jedzenia różnych nasion jest rozłupywanie ich rękoma.
* Osoby, które uwielbiają przygryzać ołówki, długopisy, spinacze i inne twarde przedmioty często mają problemy ze szkliwem. Taki nawyk niszczy bowiem zęby, dziąsła i usta.
* W czerwcu 2018 roku dziesięcioletni gracz komputerowy z Wielkiej Brytanii trafił do szpitala po ośmiogodzinnej nieprzerwanej grze. Jego jelita i pęcherz były tak wzdęte, że lekarze myśleli, że to guz nowotworowy.
* Jeśli uwielbiacie brać gorący prysznic, najwyższy czas z tym skończyć. Przede wszystkim jest to szkodliwe dla naczyń krwionośnych w mózgu, ale może także powodować bóle i zawroty głowy.
* Jeżeli często dotykacie swojej twarzy rękoma, ryzykujecie różne infekcje skórne, takie jak trądzik, opryszczkę i wiele innych.
* Jeśli zaś żujecie gumę przed jedzeniem, ryzykujecie nieżyt żołądka, a być może nawet wrzody. Żucie gumy jest szkodliwe również dla zębów.
* Nigdy nie czytajcie leżąc na boku. Ciągle zmieniająca się odległość między wami, a książką sprawi, że zmęczycie wzrok.
* Więcej informacji znajdziecie na filmie.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *