Integracjanek zamieszkał przy przedszkolu

Jak wiadomo Wrocław krasnalami stoi. Charakteryzuje je niewielki wzrost, brodate i jowialne oblicze, czerwona czapeczka i ciżmy na nogach. Kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Jest ich już 350 i wciąż przybywa. Niedawno pojawił się kolejny skrzat – Integracjanek.

Reklama

Jego imię inspirowane jest nazwą Przedszkola Integracyjnego nr 93, a kształt zasugerowała twórczość patrona – Jana Brzechwy. Skrzat w sporym kapeluszu ma na kolanach otwartą księgę, a z niej wychodzą postacie znane z bajek Brzechwy m.in. kaczka dziwaczka, żaba, lis, czy sowa. 

Nowego krasnala znajdziemy przy bramie wejściowej do terenu przedszkola przy ul. Grochowej 15. Na ogrodzeniu z kolei umieszczono tablice z dowcipnym wyjaśnieniem pojęć filozoficznych (efekt projektu WBO 2016) autorstwa Jakuba Jernajczyka, adiunkta wrocławskiej ASP.

Placówka prowadzi oddziały integracyjne, do których uczęszcza 90 dzieci, w tym ok. 23 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Kształcą się tam maluchy m.in. z rozmaitymi zespołami genetycznymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, opóźnieniami rozwoju psychoruchowego i niepełnosprawnością intelektualną.

Podczas części artystycznej po odsłonięcia figury krasnala w przedszkolu wystąpiły dzieci śpiewając piosenki do wierszy Jana Brzechwy znane z filmu “Akademia Pana Kleksa” i repertuar z piosenkami ludowymi.

Więcej informacji o wrocławskich krasnalach  znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Kiedyś rzeźnicy, dziś artyści

fot., źródło Wroclaw.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *