Psychologiczne sztuczki, który ułatwią Wam życie (video)

Dlaczego nigdy nie można zaczynać prośby od “Czy możesz…”, kiedy podczas negocjacji warto udawać rozczarowanie, po co krzyczeć “Jest”, kiedy dzwoni wasz budzik, w jakiej sytuacji warto subtelnie kiwać głową i kiedy dobrze czasem pogapić się na czyjeś buty. O tym i nie tylko o tym dowiecie się z filmiku „19 prostych psychologicznych trików, które naprawdę działają.”

Reklama

Czy kiedykolwiek musieliście zastosować psychologiczne triki i sposoby programowania neurolingwistycznego? Istnieją miliony książek i artykułów na ten temat. Wiele z tych trików naprawdę pozwala profesjonalistom na manipulowanie ludźmi i uniknięcie bycia samemu zmanipulowanym. Czy istnieją jednak sposoby, które laicy mogliby stosować na co dzień?
Psychologia jest nauką, której pewnych praw nie możemy ignorować. Współcześni specjaliści od marketingu, przedsiębiorcy, a nawet oszuści zdają sobie z tego sprawę. Jasna Strona proponuje wam kilka psychologicznych sztuczek , które możecie stosować w życiu codziennym, aby uczynić je łatwiejszym i bardziej ekscytującym, kiedy w grę chodzi osiąganie waszych celów.

* Nigdy nie zaczynajcie swojej prośby od „Czy możesz…” Może to spowodować, że pytana osoba podświadomie założy, że jest to pytanie teoretyczne.
* Jeśli kiedykolwiek zechcecie, by ktoś poczuł się niezręcznie, patrzcie na środek jego czoła podczas rozmowy.
* Jeśli osoba, z którą rozmawiacie próbuje unikać odpowiedzi na pytanie, przerwijcie na chwilę rozmowę ciągle patrząc rozmówcy w oczy.
* Kiedy na swoje pytanie oczekujecie odpowiedzi twierdzącej, przytakujcie subtelnie głową. Pracownicy restauracji często korzystają z tej metody, aby nakłonić gości do zamawiania więcej jedzenia.
* Jeśli ktoś mocno koncentruje się na zadaniu (powiedzmy, jest w trakcie poważnej rozmowy telefonicznej), możecie do niego wyciągnąć rękę i dostać cokolwiek tylko trzyma w ręce.
* Jeśli chcecie, żeby ktoś coś dla was coś zrobił, zwykle usłyszycie, że nie jest w stanie tego zrobić. Większość ludzi będzie się starać udowodnić, że ktoś się myli co do nich jeśli ich możliwości zostaną poddane w wątpliwość.
* Oto dobry sposób na negocjacje. Jeśli ogólnie odpowiada wam czyjaś oferta, ale chcielibyście uzyskać lepsze warunki, udawajcie rozczarowanie.
* Jak tylko zadzwoni wasz budzik usiądźcie, zwińcie ręce w pięści i krzyknijcie „Jest!”, jakbyście byli piłkarzami, którzy właśnie strzelili gola. Brzmi to dziwnie, ale naprawdę pomaga wstać czując się wypoczętym.
* Jeśli ktoś próbuje wciągnąć was w kłótnię albo jakiś dramat powiedzcie mu coś miłego. Stare dobre „zabij ich dobrem” naprawdę pozwoli uspokoić tę osobę.
* Więcej informacji znajdziecie na filmie.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *