O rybaku i rybce w torebce, czyli nie takie zwykłe bajki

Smog, zrównoważony transport, konsumpcyjny styl życia, brak szacunku dla innych mieszkańców naszej planety – jak o tym wszystkim opowiedzieć dzieciom? Najlepiej poprzez bajki. Każda z katowickich eko-bajek to inni bohaterowie i inne przygody. Wszystkie dostępne są bezpłatnie.

Reklama

Warto zacząć od historii “O dzielnym rycerzu i złym czarnoksiężniku”, z której dzieci dowiedzą się co jest jedną z przyczyn powstawania smogu i jak można z nim walczyć. Kolejna opowieść, zatytułowana “Problemy świętego Mikołaja”, również nawiązuje do smogu i jego wpływu na ludzi i środowisko. W czasie świąt Bożego Narodzenia warto również posłuchać historii “O szczwanym kupcu i bogatym głupcu”, która zwraca uwagę na nadmierny konsumpcjonizm. “Czwarta z bajek – O rybaku i rybce w torebce” – poświęcona jest zaśmiecaniu, a ostatnia z opowieści, czyli “Baju-baju o tramwaju” zachęca do korzystania z komunikacji publicznej.

Wszystkie bajki powstały na zamówienie Urzędu Miasta Katowice. Autorem tekstów jest Marek Żyła, a postaciom głosu udzieliły gwiazdy polskiego dubbingu: Jarosław Boberek (Kaczor Donald, król Julian), Agnieszka Kunikowska (Fiona, Triss Merigold) i Grzegorz Pawlak (Papa Smerf, Darth Vader, Skipper) Eko-bajki dostępne są bezpłatnie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Możecie tam spotkać plejadę dobranockowych sław

Magiczna podróż po krainie baśni (galeria)

Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *