Jeśli Cię spotka bieda jaka, ruszaj po pomoc do strażaka

Strażacy podejmują się różnych nietypowych zadań, aby ratować życie i zdrowie nie tylko ludzi, ale i zwierząt. W ostatnich dniach pomogli m.in. dziecku, które uciekło na drzewo przed psem, krowie, która ugrzęzła w terenie podmokłym czy sowie, która utknęła w kominku.

Reklama

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej “Boguszów” w województwie dolnośląskim otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny pies zaatakował przechodniów. Po przybyciu na miejsce zastali grupę osób, a wśród nich roztrzęsioną dziewczynkę, która przed psem uciekła na drzewo. Okazało się, że dziecku nic nie jest.

Dziewczynka schroniła się w naszym wozie, w tym czasie złapaliśmy psa. Na miejsce przybył patrol policji, który zabrał przestraszone dziecko do domu. Czworonóg w naszej obecności nie wykazywał agresji, a obroża wskazywała, że komuś uciekł – relacjonują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Boguszów. 

Zwierzak został przekazany pod opiekę fundacji “Na pomoc zwierzętom”.

Z kolei osiemnastu strażaków z jednostek OSP Głomsk, OSP Zakrzewo oraz KP PSP Złotów w województwie wielkopolskim przez prawie dwie godziny ratowało krowę, która ugrzęzła w terenie podmokłym tzw. Bagno Ługi, rozciągającym się wzdłuż rzeczki Łużanki. Druhowie przy wykorzystaniu linek ratowniczych, pasów transportowych oraz węży pożarniczych oraz swojej siły ewakuowali zwierzę na najbliższy stały grunt, gdzie zostało ono przekazane właścicielowi i przetransportowane na teren gospodarstwa rolnego.

mde

Strażacy z Nowego Sącza w województwie małopolskim ratowali zaś sowę, która wpadła przez komin i utknęła za szybą w kominku. O pomoc poprosili ich właściciele domu, którzy nie chcieli skrzywdzić ptaka. Druhowie podnieśli szybę i szybko nakryli sowę ręcznikiem. Następnie wynieśli sowę z budynku i uwolnili. Ptak szybko odleciał w stronę lasu.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna BoguszówStraż Pożarna w Złotowie Straż Pożarna Złotów

Więcej nietypowych akcji strażaków znajdziecie TUTAJ.

 

Reklama