Pierwszy na świecie ogród zoologiczny z własnymi… rajstopami!

Region łódzki jest prawdziwym zagłębiem pończoszniczym. Co roku produkowanych jest tam ponad 120 milionów par rajstop, które trafiają do kobiet na całym świecie. Tak więc prezent w postaci rajstop z okazji 80. urodzin Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, choć zaskakujący ma swoje uzasadnienie.

Żyrafy ozdabiają szyje serpentynami, foki wkładają lśniące brokatem czapeczki, słonie trąbią „sto lat”, a małpy wznoszą toast bananowym sokiem! Tymczasem my rysujemy to wszystko i projektujemy, tak aby pięknie prezentowało się na kobiecych nogach. Załóż rajtuzy z zoo i idź przed siebie dumna jak paw, dzielna jak lew, szybka jak gazela nawet wtedy, gdy wokół same barany, osły i leniwce! *To był żart – barany, osły i leniwce są super! – czytamy na opakowaniu Rajtuz z Zoo.

Projekt dla łódzkiego Zoo był dla nas sporym wyzwaniem, ale zrealizowaliśmy go w wielkim zapałem i radością – podkreśla Sebastian Krajda z firmy Gabriella.– Proces tworzenia rajstop jest niezwykle skomplikowany. Zaczyna się od wielkich szpulek białej przędzy, aby skończyć w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach w estetycznych pudełkach. Rajtuzy z Zoo były dla nas wyzwaniem. Oddać tak wiele sylwetek (i charakterów) mieszkańców Zoo i zachować modny styl? Udało się! Dzięki kooperacji Łódzkiej Fabryki Rajstop Gabriella i Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi oddajemy w Wasze ręce produkt niezwykły.

To nie jedyny projekt tej firmy związany z Łodzią. W jej ofercie znalazły się rajstopy przedstawiające najważniejsze zabytki Łodzi: bramę przy byłych zakładach Izraela Poznańskiego, pomnik Tadeusza Kościuszki na placu Wolności oraz fabryki przemysłowej dzielnicy Księży Młyn czy torby bawełniane na ramię z grafiką przedstawiającą kobiece nogi oraz hasłem „Z Miasta Łodzi się pochodzi”. Dwa lata temu pojawiły się tez rajstopy dedykowane Warszawie – Rajtuzy Stołeczne, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu – Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisłę. W zeszłym roku na rynek śląski firma wypuściła Rajtuzy Ślońskie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wytrzymują bez wody o wiele dłużej niż wielbłądy