Kierowca nie zaciągnął ręcznego! O włos od prawdziwej tragedii! (video)

O prawdziwym pechu może mówić rowerzystka z Zielonej Góry, która nieświadoma zagrożenia odpoczywała przy ławce na wyłączonym z ruchu pojazdów deptaku, kiedy nagle wjechał w nią samochód. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta utknęła pod autem. Na pomoc ruszyli przechodnie…

Reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek w południe. Nierozsądny kierowca osobowego samochodu zaparkował na pochyłym deptaku i prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego. Samochód tocząc się nabrał na tyle dużej prędkości, że siła uderzenia nie tylko przewróciła rowerzystkę, ale także połamała ławkę. Pechowa zielonogórzanka utknęła pod samochodem. Godnym pochwały zachowaniem wykazali się świadkowie tego zdarzenia, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. Kilka osób odepchnęło samochód, uwalniając poszkodowaną – relacjonuje Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring, a na miejscu pojawił się także patrol. Kobieta z podejrzeniami złamań trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Nieroztropny kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

 

Fot. video Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Reklama