Piękna złota jesień w górach. Zachwyć się urodą Tatr

A może rzucić wszystko i ruszyć w na szlak? ;-) W tym tygodniu warto wybrać się na wycieczkę i podziwianie kolorowej, tatrzańskiej jesieni. Ma być bowiem ciepło i słonecznie.  Toprowcy przypominają jednak, że wyżej położone szlaki są zaśnieżone i zalodzone, a zmierzch zapada wcześnie!

Reklama

W ostatnim tygodniu deszcz przeplatał się ze śniegiem, a ratownicy znów mieli trochę pracy.  Pomogli m.in. turyście z podejrzeniem zawału serca czy taternikom, którzy mieli tylko jedną parę raków, nie mieli czekanów i utknęli na zalodzonych płytach pod zach. ścianą Kościelca. 

W sobotę o godz. 14.17 do TOPR zadzwonił taternik, informując, że wraz z kolegą są na grani Mięguszowieckiego Szczytu Pośredniego. Jego partner osłabł, nie jest w stanie kontynuować wspinaczki i potrzebuje pomocy. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu w pobliżu taterników desantowali się ratownicy. Po założeniu im uprzęży ewakuacyjnych i kasków zostali oni w dwóch wciągnięciach windą dostarczeni na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowani do Zakopanego – relacjonuje ratownik TOPR Adam Marasek.

Pełną kronikę TOPR znajdziecie na stronie topr.pl.

Jak informują ratownicy, w najbliższy tydzień w Tatry ma wrócić piękna słoneczna jesień. Będzie to czas na niespieszne wycieczki i podziwianie kolorowej, tatrzańskiej jesieni. Toprowcy przypominają jednak, że już dość wcześnie zapada zmrok. Dlatego na dłuższe wycieczki należy wychodzić wcześniej, a do plecaka zabrać czołówkę.

ZOBACZ TAKŻE:

Piękno Tatr we wrześniowej odsłonie (galeria)

 

Reklama