Niebezpieczne znalezisko. Ewakuowano ludzi!

Mieszkańcy Iławy w województwie warmińsko-mazurskim przeżyli chwile grozy, kiedy w okolicy targowiska miejskiego znaleziono bombę lotniczą o wadze około 50 kilogramów z zapalnikiem, pochodzącą najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Ewakuowano prawie 400 osób. 

Reklama

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez pracowników wodociągów o znalezieniu przedmiotu przypominającego swym wyglądem niewybuch.

Na miejsce pojechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który oświadczył, że jest to bomba lotnicza o wadze około 50 kilogramów z zapalnikiem. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Ze względu na to, że bomba została ujawniona w okolicach targowiska miejskiego, szkoły oraz dużych zakładów pracy został powołany sztab kryzysowy, który zadecydował, że na czas wydobycia bomby przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego budynki będą nieczynne. Ewakuowano prawie 400 osób. Policjanci, do momentu zabrania niewybuchu zabezpieczali miejsce znalezienie pocisku. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie – relacjonują iławscy policjanci. 

Mundurowi przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie wolno dotykać czy przenosić tych przedmiotów. W miarę możliwości należy też oznaczyć miejsce, w którym znajdują się, żeby nie narazić innych osób na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

Ich rozbrajanie, przenoszenie, a nawet dotykanie, może skończyć się śmiercią

Reklama