Tym razem strażacy musieli ciąć!

Choć mottem strażaków z Pobiedziska w województwie wielkopolskim jest – “Dla Was Idziemy w Ogień” Każdego Dnia Dla Bezpieczeństwa Mieszkańców – to taka interwencja była dla nich bardzo nietypowa. Musieli bowiem uwolnić nogę dziecka uwięzioną w rowerze!

Reklama

Do informują tamtejszy strażacy, do cięcia pedałów musieli użyć ręcznych nożyc hydraulicznych, wykorzystywanych w wypadkach samochodowych. Na szczęście udało się uwolnić nogę i po opatrzeniu dziecka przez pogotowie wraz z mamą wróciło do domu.

Młody człowiek był bardzo dzielny jak na swój wiek i świetnie współpracował zarówno ze strażakami jak i ratownikami medycznymi. Do tego nietypowego zdarzenia doszło kilka dni temu. 

Strażacy z Kościana również z województwa wielkopolskiego jakiś czas temu także udowodnili, że żadnych wyzwań się nie boją. Kiedy zgłosiła się do nich pani, która nie mogła zdjąć biżuterii z opuchniętych palców, stanęli na wysokości zadania. Znaleźli odpowiedni sprzęt do wykonania “operacji”, a nawet zapewnili wsparcie psychologiczne! To nie jest jedyna nietypowa akcja kościańskich strażaków! Całą historię znajdziecie tutaj.

Okazuje się, że na dzielnych strażaków zawsze można liczyć, nawet w niecodziennych wypadkach. Brawo Panowie!

Fot. Straż Pożarna Pobiedziska

ZOBACZ TAKŻE:

Wąż w ogrodzie wystraszył seniorów

Reklama