Piękno Tatr we wrześniowej odsłonie (galeria)

W Tatrach nadal przebywa sporo turystów, a warunki na szlakach są dobre. Na weekend zapowiadają wprawdzie niezbyt dobrą pogodę (może padać), ale mamy dla Was wyjątkową galerię zdjęć!

Reklama

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, rano temperatura w wyższych partiach gór sięga kilku stopni. Należy mieć to na uwadze przygotowując się do wycieczki. W zachodniej części Tatr rozpoczął się remont szlaków graniowych, aktualnie trwają prace naprawcze w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. Remontowany jest również szlak na odcinku Polana Strążyska-Przełęcz w Grzybowcu oraz mostek na Potoku Kościeliskim, na dojściu do Jaskini Mroźnej (dojście do Jaskini jest możliwe, dzięki zamontowanej tam kładce). W okolicach Doliny Lejowej trwa zrywka drewna. W związku z tym na szlaku prowadzącym przez dolinę oraz na Ścieżce nad Reglami w otoczeniu Doliny Lejowej i Doliny Chochołowskiej może być dużo błota. TPN prosi o zachowanie ostrożności w tych miejscach. I ostrzega, że brak ostrożności na mokrych odcinkach szlaków grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem.

Przed wyruszeniem w góry specjaliści radzą także, aby zapoznać się z aktualną prognozą pogody, bo ta w Tatrach zmienia się dynamicznie. Więcej informacji znajdziecie na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

fot. Jan Szurek / W moim obiektywie

ZOBACZ TAKŻE:

Na tatrzańskich szlakach sporo wypadków

Reklama