Spiłował swojemu psu zęby szlifierką. Na żywca!

Wychudzony, zapchlony, odwodniony, ze spiłowanymi aż do granicy dziąseł zębami oraz raną na sutku – tak wyglądał pies znaleziony na jednej z posesji w gminie Rawa Mazowieckiej. Przedstawiciele Fundacji dla Szczeniąt “Judyta”, którzy wraz z policją interweniowali w sprawie maltretowanego zwierzęcia podkreślają, że dawno nie widzieli tak dużego okrucieństwa! Właściciel czworonoga został dziś przesłuchany. Grozi mu do 5 lat za kratkami!

Reklama

Wiele interwencji już za nami, lecz ta powoduje, że łzy lecą ciurkiem. Widać korzenie zębów, widać, że jego kat, który do tej chwili notorycznie się nad nim znęcał spiłował swojemu psu zęby szlifierką, na żywca. Pies był zamknięty w komórce, wystraszony, przerażony, boi się każdego ruchu człowieka. Nie miał dostępu do wody i jedzenia. Pierwszy raz widzieliśmy jak pies płacze. Jego Pan w chwili interwencji i zatrzymania przez policję leżał kompletnie pijany na podłodze  – podkreślają przedstawiciele Fundacji dla Szczeniąt “Judyta”.

Policjanci z Rawy Mazowieckiej, którzy dwa dni temu interweniowali w tej sprawie na posesji w gminie Rawa Mazowiecka, zabezpieczyli szlifierkę kątową i kombinerki, a także zatrzymali 65-letniego właściciela czworonoga. Zwierzę – pies w typu owczarka środkowoazjatyckiego – zostało przekazano pod opiekę pracowników fundacji.

Jak relacjonują mundurowi, mężczyzna został dziś przesłuchany. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oskarżony odmówił składania wyjaśnień. Po przesłuchaniu policjanci skierują wniosek do prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. O dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd.

Maltretowany psiak jest już po konsultacji internistycznej, ortopedycznej, stomatologicznej i obdukcji. Zwierzak jest odwodniony, otrzymał leki przeciwbólowe oraz kroplówki. Teraz ustalany jest termin usunięcia zębów. Osoby, które chcą pomóc w leczeniu psa powinny zajrzeć tutaj.

fot. Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Reklama