Pełno ludzi na tatrzańskich szlakach

W Tatrach dziś tłumy turystów. Brakuje miejsc na parkingach, długa jest kolejka tych, którzy chcą wjechać na Kasprowy Wierch. Na szlaku, w części reglowej Tatr, zwłaszcza w miejscach nasłonecznionych, można natknąć jadowite żmije zygzakowate. 

Reklama

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy,  warunki do wędrowania po szlakach są stosunkowo dobre. Na odcinkach leśnych może być mokro i błotniście. Niski pułap chmur ogranicza widoczność w wyższych partiach gór. Parkingi w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska i Łysa Polana) są praktycznie zapełnione. Lepiej zatem skorzystać z busów. Długiego oczekiwania na wjazd spodziewajmy się przy dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch. 

W zachodniej części Tatr rozpoczął się remont szlaków graniowych, aktualnie trwają prace naprawcze w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. W Dolinie Lejowej trwa zrywka drewna, w związku z tym na szlaku może być dużo błota. Należy zatem zachować ostrożność. Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest nadal zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Na mokrych szlakach trzeba zachować ostrożność, bo łatwo się poślizgnąć, co z kolei może skończyć się kontuzją. W części reglowej Tatr, zwłaszcza w miejscach nasłonecznionych, występują jadowite żmije zygzakowate. Uważajcie!

TPN, przypomina, że przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody. Rano temperatura w wyższych partiach gór sięgała kilku stopni. Warto mieć to na uwadze podczas przygotowywania się do wycieczki.

Więcej na tpn.pl

fot. Jan Szurek / W moim obiektywie

Reklama