Nietypowa interwencja: Płonęła tylko jedna sosna i to wewnątrz! (film)

Choć gaszenie pożarów to dla nich codzienność, tym razem było zdecydowanie niecodziennie. Strażacy z Cybinki i Sądów w województwie lubelskim zostali wezwali bowiem do ugaszenia pożaru, który… ukrył się we wnętrzu jednego drzewa!  Teraz zastanawiają się co mogło być przyczyną pożaru. Uderzenie pioruna? Zaprószenie ognia przez wiewiórki? A może całkiem coś innego? Jedno jest pewne – matka natura ciągle potrafi nieźle zaskoczyć!

Reklama

Jak informują na profilu FB strażacy, do tej nietypowej interwencji na terenie Leśnictwa Nowy Świat zostali wezwani w sobotnie popołudnie. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy OSP z Cybinki i Sądów, a ich oczom ukazał się niepowtarzalny widok – płonął tyle tylko, że w środku pień sosny, a płomienie wydostające się na zewnątrz wspinały się ku górze.

Próby gaszenia tradycyjną metodą tj. polewanie drzewa wodą nie przyniosły rezultatu, gdyż pożar schował się skutecznie wewnątrz drzewa. Sosna została zatem ścięta, a jej pień rozcięty w celu likwidacji wszystkich zarzewi ognia. Wypalone drzewo zostało dokładnie zlane wodą.

Strażacy nie wiedzą co mogło być przyczyną – pożaru uderzenie piorun, zaprószenie ognia przez wiewiórki, a może całkiem coś innego?

Matka natura zaskakuje nas po raz kolejny! – podsumowują.

fot, video FB OSP w Cybince

Reklama