Pierwsze od lat wakacje

Pani Stefania zawsze była energiczna i aktywna. Niestety, dziś jest uwięziona w czterech ścianach, a kilka schodów to bariera, która oddziela ją od ludzi i świata. Chciałaby jeszcze gdzieś wyjechać, spotkać się z ludźmi i pooddychać świeżym powietrzem. Możecie w prosty sposób pomóc jej i osobom jej podobnym.

Reklama

Pani Stefania o śmierci brata została całkiem sama. Dziś – jak wiele starszych osób – ma problemy z poruszaniem się i jest uwięziona w czterech ścianach. Ale w zeszłym roku zdarzyło się coś wyjątkowego!

Pojechałam wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia na rejs po Zalewie Zegrzyńskim i do Arboretum w Rogowie. Słońce, jezioro, wokół pełno życzliwych osób, rozmowy, zieleń, kwiaty. Cieszyłam się każdą chwilą. Nawet teraz pamiętam jak pięknie pachniały kwiaty! – wspomina pani Stefania.

Co roku, latem Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które ma pod swoją opieką ponad 320 takich osób jak pani Stefania, organizuje im jednodniowe wycieczki za miasto oraz pobyty wakacyjne. Dzięki tym wyjazdom samotne starsze osoby mają szansę wyjść z domu i odpocząć z dala od miejskiego hałasu.

Sami nie mają bowiem szans samodzielnie wyjechać za miasto. Nierzadko już samo wyjście do lekarza jest dla nich wyzwaniem. Zamknięte w czterech ścianach dusznych mieszkań, marzą o wytchnieniu wśród zieleni.

Każda wycieczka za miasto to wyjazd minimum dwudziestu osób do różnych ciekawych miejsc. Autokar przewozi podopiecznych Stowarzyszenia do lasu, na wieś, do pasieki, ogrodu lub w inne ciekawe miejsce. Tam czekają na nich: czyste powietrze, zielone drzewa, kojąca zieleń i życzliwi ludzie. Zawsze towarzyszą im wolontariusze, którzy podadzą rękę, popchają wózek, pomogą pokonać schodki. Dla wielu z tych starszych osób są to pierwsze wakacje od wielu lat!

Możecie ich wspomóc finansowo! Kwota 45 złotych uwzględnia transport, posiłek, napoje, ubezpieczenie i opiekę pielęgniarki. Planowane są spacery, gry planszowe, konkursy, wspólne ognisko i mnóstwo radości, uśmiechu i zwykłej ludzkiej życzliwości. 

Wystarczy wpłacić wspomnianą powyżej kwotę, jej wielokrotność albo inną sumę – każda złotówka ma znaczenie! Więcej informacji znajdziecie na stronie  www.malibracia.org.pl

Reklama