Smartfonowe zombie na ulicach

Zombie grasujący po stołecznych ulicach? To nie kampania reklamowa kolejnego serialu! Tak stołeczni motorniczy postrzegają telefonicznych maniaków, którzy pochłonięci swoimi smartfonami przypominają żywe trupy. Oderwani od rzeczywistości zapominają o bezpieczeństwie. A od tragedii dzieli ich dosłownie krok. Koniecznie obejrzyjcie mocny spot Tramwajów Warszawskich, ale niekoniecznie podczas drogi do domu!

Tramwajarze stawiają sprawę jasno – nieodpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych jest coraz częstszą przyczyną wypadków. Taką tendencję potwierdzają też międzynarodowe badania. Stąd też mocne hasło tegorocznej kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni” – „Odłóż smartfon i żyj”.

Na przygotowanym przez Tramwaje Warszawskie spocie widzimy smarfonowe zombie poddawane przeróżnym badaniom i terapii szokowej, która ma ich wyleczyć z uzależnienia od telefonów komórkowych.

Terapia bywa brutalna, ale to nic w porównaniu z pięćdziesięciotonowym tramwajem – stwierdza jeden z naukowców.

Oczywiście, „pochłonięcie” przez smartfon to nie tylko problem pieszych, ale i kierowców. Jak wskazują dane polskiej policji, co piąty kierowca używa telefonów komórkowych niezgodnie z przepisami. Tymczasem w trakcie rozmowy telefonicznej czas reakcji kierowcy wydłuża się aż do 4 sekund. Tylko w 2017 roku funkcjonariusze ujawnili aż 3725 wykroczeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami. 65 procent kierowców czyta albo pisze wiadomości tekstowe podczas jazdy.

fot., video Tramwaje Warszawskie

Stolica Wielkopolski również stawia na nietypowe spoty. Muzeum Narodowe w Poznaniu postanowiło w żartobliwy sposób zachęcić ludzi do odwiedzin w swoich oddziałach. Humorystyczne filmiki o pewnej pani zakochanej w Monecie, historii garłacza i fortunie babci zyskały uznanie internautów z całego kraju. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie kliknijcie TUTAJ.