Szukali kluczy, znaleźli broń!

Policjanci pomagając 81-latkowi z województwa małopolskiego, który zgubił klucze znaleźli w jego mieszkaniu prawdziwy arsenał. Teraz starszemu panu grozi do 8 lat więzienia.

Reklama

Wszystko zaczęło się od telefonu zaniepokojonego mieszkańca gminy Żabno (województwo małopolskie), który poinformował, że z mieszkania sąsiada czuć gaz. Na miejscu szybko pojawił się  policyjny patrol i straż pożarna. Nie zastali właściciela lokalu, ale szybko ustalili, że przebywa w piwnicy.

Okazało się, że mężczyzna zgubił klucz do mieszkania i nie może się do niego dostać. Po uzyskaniu jego zgody policjanci otworzyli drzwi do lokalu siłowo. Po zabezpieczeniu butli gazowej pomogli zmartwionemu seniorowi szukać zagubionych kluczy. Mężczyzna nie spodziewał się, że ściągnie to na niego takie kłopoty! Zamiast kluczy funkcjonariusze znaleźli niewielki arsenał nielegalnej broni i amunicji.

Broń zabezpieczono, a starszego pana przewieziono na komisariat w Żabnie. Musi liczyć się z konsekwencjami nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Zgodnie z kodeksem karny za to przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia. 

O tym jak 56-latek zaatakował nożem swojego syna, bo ten nie chciał posprzątać… zgniłych truskawek przeczytacie TUTAJ.

fot. policja.pl

Reklama