Książkowy second-hand

Uwaga książkoholicy! W Waszej domowej biblioteczce brakuje miejsce, za to jest w niej kilka książek, które się kurzą, a które chętnie wymienilibyście na nowe? Z pomocą przychodzi Wam aplikacja Nextplease!

Reklama

Idea wymieniania się książkami jest dość stara i popularna, ale dzięki dwójce warszawskich studentów Justynie Staśkiewicz oraz Danielowi Wojciechowskiemu zyskała na dynamice i szybkości. Pomysł jest dość prosty – aplikacja umożliwia łatwą wymianę książek z innymi użytkownikami, głównie znajdującymi się w Waszej okolicy. Wystarczy wyszukać oferty, a przy okazji można też poznać nowych ludzi, którzy również kochają czytać. Jak tłumaczą twórcy, będzie to pierwszy tego typu książkowy second hand.

Wystartowaliśmy niedawno, więc dopiero się rozkręcamy (uśmiech). Pomysł narodził się z burzy mózgów, jest to pierwsza taka aplikacja na świecie (dostępna w całej Europie oraz USA). Sam pomysł narodził się w listopadzie 2017 roku. Aktualnie staramy się zachęcam użytkowników do pobrania, aby powiększać ogólną bibliotekę – podkreślają w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl twórcy strony.

Jak dołączyć?
Wystarczy pobrać aplikację (dostępna na Androida i IOS), uzupełnić profil, a następnie dodać książki, którymi chcemy się wymienić z innymi. Można wymieniać się „książka za książkę” albo za punkty (liczba punktów za daną książkę zależy od gatunku). Książki można wyszukiwać za pomocą: tytułu, autora, gatunku, odległości (np. do 5 km od miejsca zamieszkania lub aktualnej lokalizacji). Będzie więc można sprawdzić co czytają sąsiedzi i co mają do oddania. Później pozostaje tylko skontaktować się z osobą, którą dana książka interesuje, umówić się na wymianę, może nawiązać nową czytelniczą znajomość, a na koniec ocenić drugą osobę – czy wszystko przebiegło bezproblemowo oraz czy książka była w stanie wskazanym na fotografii. Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne. To prawdziwy must-have dla miłośników czytania. 

Reklama